website creation software
Ulga na kasę fiskalną online

ULGA NA KASĘ FISKALNĄ ONLINE

Podatnicy, którzy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego online mogą odliczyć od podatku kwotę wydaną na zakup kasy w wysokości 90% ceny netto kasy (nie więcej niż 700 zł). Dotyczy to wszystkich przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego oraz tych, którzy zostali objęci obowiązkiem posiadania kasy online.

Kasy online dla wszystkich

KASY ONLINE DLA WSZYSTKICH?

Pozostali podatnicy będą nadal mogli stosować kasy fiskalne nie umożliwiające połączenia z Centralnym Repozytorium Kas i nie przesyłających informacji z kas rejestrujących Centralnego Repozytorium Kas, jednakże nie będą mieli prawa do ulgi na zakup pierwszych kas.

Kara za brak kasy fiskalnej online

JAKA KARA ZA BRAK KASY ONLINE?

Jeżeli w obowiązujących terminach podatnik nie zainstaluje kasy online, nie tylko utraci prawo do ulgi, lecz narażony zostanie na ustalenie dodatkowego zobowiązania podatkowego w wysokości odpowiadającej 30% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług.

Ulga tylka na kasy online

ULGA TYLKO NA KASY ONLINE

Jak wynika z najnowszej wersji projektu nowelizacji o VAT oraz ustawy – Prawo o miarach, tylko przedsiębiorcy, którzy zainstalują kasy ONLINE będą mogli skorzystać z ulgi na zakup tych kas.
Za kasy fiskalne z kopią papierową lub kopią elektroniczną ulga nie będzie przysługiwała.

Ulga na zakup kasy fiskalnej

KARA ZA BRAK PRZEGLĄDU KASY

Najnowszy projekt ustawy przewiduje wprowadzenie kar za nieterminowe przeprowadzenie przeglądów technicznych kas. Wysokość kary wzrosła w stosunku do wcześniejszej wersji projektu z 200 zł do 300 zł.
Kupując u nas kasę nie musisz pamiętać o terminie przeglądu - robimy to za Ciebie.

Podwójna wymiana kas - NIP na paragonie 2018

PODWÓJNA WYMIANA KAS?

Projekt, który ma wejść w życie 1 lipca 2018 mówi o konieczności umieszczania NIP nabywcy na paragonie jeśli nabywca będzie potrzebował faktury VAT. Projekt drugiej ustawy wprowadza kasy on-line oraz wyznacza terminy wymiany starych kas więc niektóre grupy podatników muszą wymienić kasy dwukrotnie.

Do kolejnej wymiany kas pozostało:

Zaufało nam ponad 5 tysięcy klientów. Pomożemy Ci przygotować się.
Zadzwoń:  604 184 103

BOX-PLAN Centrala
ul. Orlicz-Dreszera 5
22-100 Chełm
Email: boxplan@boxplan.pl 
Telefon:  82 565 31 91

BOX-PLAN o/Lublin
ul. Puławska 26
20-822 Lublin
Email: lublin@boxplan.pl
Telefon:  81 740 59 00

BOX-PLAN o/Hrubieszów
ul. Ludna 20 
22-500 Hrubieszów
Email: hrubieszow@boxplan.pl
Telefon: 84 696 23 64

Łącza

TERMINALE PŁATNICZE
PODPIS ELEKTRONICZNY
PEŁNA OFERTA
LEASING

Informacja
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami - jesteśmy do Twojej dyspozycji i z chęcią wyjaśnimy wszelkie zagadnienia.